29 травня-день пам’яті преподобного Феодора Освяченого.

 Преподобний Феодор Освячений названий «освяченим» тому, що став першим зі свого монастиря, кого висвятили в сан священика.

Преподобний Феодор народився в Єгипті в заможній родині. Батьки преподобного з дитинства виховували сина в християнській вірі. Уже в ранньому віці святий проявив своє прагнення до життя ченця. Одного разу з нагоди дня Богоявлення в будинку батьків Феодора було велике святкове частування.

Але майбутній подвижник відмовлявся їсти розкішну їжу і сумував про те, що приймаючи земні радощі, позбавляється благ майбутнього життя. 14-річному віці він таємно пішов зі свого будинку і оселився в одній з обителей Єгипту.

Дізнавшись про преподобного Пахомія Великого, юнак захотів з ним познайомитися. Преподобний Пахомій був попереджений Господом про прихід юнака і з любов’ю прийняв його.

 З цього дня преподобний Феодор знаходився в повній слухняності у свого духовного отця.

 Прозрівши глибоке духовне життя юнака, якому на той момент було 20 років, преподобний Пахомій доручив йому виголосити перед усією братією повчання.

Але багато старших за віком ченців не захотіли слухати молодого монаха. На що преподобний Пахомій їм відповів: «Ви підкорилися дияволу і своїм зарозумілістю погубили свою працю. Ви не Феодора відкинули, але відкинули Слово Боже і позбулися Святого Духа».

Згодом преподобний Пахомій доручив Феодору очолити обитель, а сам пішов у далекий монастир. Преподобний Феодор, палко любив свого наставника, до кінця днів про нього дбав і доглядав за ним. І він же закрив йому очі в день, коли преподобний Пахомій відійшов до Господа Бога. Згодом святий Феодор очолював інші пустнине монастирі.

У працях і молитвах дожив до глибокої старості преподобний Феодор Освячений.
Источник: http://www.pravchelny.ru/all_publications/zhitie/?ID=8307