Віруючі Української Православної Церкви на велосипедах подолали 450 км з Києва до Почаєва.Як повідомляє Центр інформації УПЦ,https://www.facebook.com/church.information.center/сьогодні 35 велопаломників прибули до Свято-Успенської Почаївської лаври.«Велопаломництво до святинь України в цьому році відбулося вшосте.

Незважаючи на всі прогнози, погода була ідеальна. За Промислом Господнім, над нами світило сонце, хоч вся Україна була у дощах. Ми хочемо показати зовнішньому світові, що сучасним християнам важливий здоровий спосіб життя.

Через велопаломництво ми залучаємо людей до наших православних святинь, віри, Церкви і прославляємо Воскреслого Христа», – зазначив організатор і учасник велопаломництва, настоятель столичного храму на честь преподобного Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук.

Щодня учасники велопробігу долали понад 100 кілометрів.У паломництві взяли участь п’ять священників, паламарі, хористи, які молилися на нічних літургіях під час відвідин монастирів.

По дорозі віруючі відвідали святині України – жіночий монастир на честь святої Анастасії Римлянині у місті Житомир, Троїцький жіночий монастир у Корці, храм на честь великомученика Георгія Побідоносця у місті Дубно, храм Іоанна Предтечі у селі Великі Млинівці Тернопільської області.«Чи було складно?

Звичайно, було. Але коли молишся, просиш Господа і святих, то відразу стає краще. Та благодать, яку ми отримали у дорозі під час спільної молитви, зміцнює і додає сил. Ще багато духовних сил нам дали Літургії, які відбувалися щоночі. Це не наша заслуга, це Господь дав сили подолати таку відстань», – сказала найстарша учасниця велопаломництва 65-річна Ніна.Біля центральних воріт Почаївської лаври велопаломників зустріли представники монастиря і віруючі.«Я вперше подолав цей шлях з Києва до Почаєва на велосипеді, щоб вклонитися місцю явління Матері Божої, з молитвою про нашу країну.

Саме у Божих руках світ і життя. Дуже радісно, що Господь благословив нам пройти цей шлях. Була прекрасна сонячна погода, нас всюди зустрічали з спільною надією, що Господь почує наші молитви. Господь відкрив нам, що все можливо, головне вірити. Багато з тих, хто їхали вперше, сумнівалися у своїх силах. В дорозі усвідомлюєш, що не своїми силами, але з Божою поміччю ми можемо зробити багато», – поділився священник Микола Беденко з Криворізької єпархії.Велопаломництво святинями України стартувало 1 червня від київського храму преподобного Феодора Освяченого.

Перед поїздкою паломників у Києво-Печерській лаврі благословив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).Вперше велопаломництво віруючих УПЦ відбулося у 2016 році.З 2018 року відбувається 700-кілометровий велопробіг з Києва до Свято-Успенської Святогірської лаври.У минулому році у зв’язку з карантином замість організації традиційного велопробігу у червні протоієрей Петро Семащук і двоє віруючих – Сергій Прокопчук і Олександр Бакалінський – за 24 години подолали 450 км з Почаївської лаври у київський храм Феодора Освяченого на велосипедах.