Статті

Пам’ять священномученика Климента Римського

У день 25 листопада (8 грудня) православна Церква вшановує пам’ять священномученика Климента, який був 4-м єпископом (папою) Римським. Цю дату особливо відзначає храм преподобного Феодора Освяченого в Києві.

Святитель Климент походив із знатної римської родини. У 24-річному віці він пройнявся вченням Христовим і згодом став одним із сподвижників апостола Петра. Сам св. Петро рукоположив його в єпископи. У 90-і роки н. е. святитель Климент очолював римську церкву і багатьох привернув до християнства. Але язичницька влада заслала його подалі від Риму, до околиць Херсонеса (на місці сучасного Севастополя), де стояв тоді римський гарнізон

Читати більше»»

 


У витоків «Київського Єрусалиму»

Як відомо, наприкінці ХІХ ст. під південною прибудовою до парафіяльного храму Св. Федора Освяченого на Лук’янівці було створено підземне святилище – копію Кувуклії в Єрусалимі, де міститься печера Гроба Господнього. Активним прихильником цієї справи був тогочасний мешканець Лук’янівки, художник, колекціонер і археолог-аматор Турвон Кибальчич. Саме він очолив громадську комісію з будівництва і брав участь у розробці відповідного проекту. Але для його підготовки треба було отримати точні обмірні матеріали та зображення єрусалимської святині. Щоб виконати обміри, сам Кибальчич у 1886 році відвідав Єрусалим.

Читати більше »»

 

 

 

 


Возвращение образа Пресвятой Богородицы «Иверской»

(Из цикла «Невыдуманные истории Свято-Феодоровского храма»)

Тропарь, глас 1-й

Дерзость ненавидящих образ Господень и держава нечестивых безбожно в Никею прииде, и посланнии безчеловечно вдовицу, благочестно чтущую икону Богоматере, исязуют, но тоя нощию с сыном икону в море пусти, вопиющи: слава Тебе, Чистая, яко непроходимое море плещи своя подаде, слава правошествию Твоему, едина нетленная.

Читати більше »»

 

 

 


 Байкери
Потужне  ревіння мотоциклів злякало зграйку голубів, що мирно клювали крихти на церковному дворі храму Феодора Освяченого. В ту ж мить сім  красивих, блискучих, оздоблених різноманітними деталями  байків, піднявши куреву з диму й пилу,  припаркувались у бруківки.

Засмаглі, мускулисті, всі в шкірі й металі байкери* чемно запитали в робітниці храму:

— Отець Петро вже в  храмі?

Читати статтю тут»»

 


 

Интервью с вдохновителем Велопаломничества «Киев—Почаев» протоиереем Петром Семащуком

1 мая в Киеве, по благословению Блаженнейшего митрополита Онуфрия, Предстоятеля Украинской Православной Церкви, стартует ІІ Всеукраинский велопробег в Почаевскую Лавру. Организаторы этого велопаломничества – Миссионерско-просветительский центр «Киевский Иерусалим», Паломнический Центр Украинской Православной Церкви, Архитектурный отдел Киевской епархии и Отдел духовно-физического воспитания молодежи Киевской епархии, Общественная организация «Союз православных сил Украины». Предлагаем вашему вниманию интервью с инициатором и главным вдохновителем этого проекта настоятелем Свято-Феодоровского храма протоиереем Петром Семащуком.

Читати статтю »»

 

 

 


«Храм должен проектироваться как часть инфраструктуры микрорайона»

Интервью с председателем Епархиального отдела по вопросам архитектуры, строительства и охраны памятников церковного зодчества протоиереем Петром Семащуком.