Зустріч з дослідником київської старовини Михайлом Кальницьким

Культурно-просвітній центр «Київський Єрусалим» при храмі Феодора Освяченого нещодавно організував цікаву зустріч з дослідником київської старовини Михайлом Кальницьким.  Тема розповіді «Олексій Костянтинович Толстой і Київ», присвячена 200-річчю з дня народження визначного представника  класичної російської літератури – Олексію Костянтиновичу Толстому .

Михайло Борисович з перших слів захопив слухачів  розповіддю про дивовижно талановиту особистість – Олексія Костянтиновича Толстого.  Його життя та творчість, нажаль,  мало відомі сучасному читачу  і тим цікавіша і інтригуюча була розповідь нашого шановного гостя.  Балади, оди та вірші поета у виконанні М.Б. Кальницького вразили всіх як неординарністю автора так і артистичністю виконавця.

Час промайнув непомітно і розмову продовжили вже за чаєм в теплій і дружній атмосфері. Читали вірші і ділились враженням.

Детальніше про Толстого О.К.

http://library.knuba.edu.ua/node/37883

 

Олексій Костянтинович Толстой (1817-1875)

До 200-річчя з дня народження

Визначному представнику класичної російської літератури – Олексію Костянтиновичу Толстому виповнюється 200 років з дня народження..

Народився Олексій Костянтинович в Петербурзі, дитячі та юнацькі роки пройшли в Україні, на Стародубщині. Олексій Костянтинович належить до старовинного дворянського роду Толстих. По материнській лінії – правнук українського гетьмана Кирила Розумовського, може саме тому його натурі притаманний бунтарський дух.

Імпозантний молодий граф, аристократ, що одержав чудову освіту, в 23 роки О. К. Толстой – чиновник імператорської канцелярії, зв’язаний особистою дружбою зі спадкоємцем престолу, майбутнім царем Олександром II. Світська кар’єра обіцяла блискуче майбутнє, але не цікавила його.

Література стає не тільки пристрастю, але й головним заняттям молодого камер-юнкера. О. Толстой здобуває широкі літературні зв’язки, близько знайомиться з Жуковським В.А., Гоголем Н.В., Тургенєвим, Некрасовим Н.А. і багатьма іншими.

Олексій Костянтинович Толстой займає хоча й не першорядне, але досить помітне й своєрідне місце в російській літературі. Він відомий як драматург, прозаїк, поет, перекладач, сатирик, один із творців образа знаменитого Козьми Пруткова, Їм були написані балади, билини, романи, трилогії, тексти під музику, багато з яких витримали випробування часом і не втратили художнього значення до наших днів.

Починаючи з середини 60-х років 19-го ст., колись багатирське здоров’я Олексія Толстого (а він розгинав підкови і згортав пальцями гвинтоподібно зубці виделок), похитнулося. Борючись із важким болем, він все частіше відправляється у подорожі на природу, по рідних стародубських лісах, нібито прощаючись зі своєю батьківщиною. А 28 вересня 1875-го року Олексія Толстого не стало. Поховали його у рідному Красному Розі на Черніговщині у невеличкій усипальниці-каплиці, поруч з прадідівською церквою гетьмана Розумовського. Толстой дуже полюбляв це місце, а одного разу так написав про нього: «Сьогодні субота, і музика дзвонів у нашій церкві зливається із співом солов’їв та іволги… Навколо ніщо не мовчить, усе співає і все радіє весні, я сам ось-ось готовий заспівати» . Маєток Толстого Красний Ріг і зараз залишається тим місцем, куди постійно приїжджають його земляки та гості з України, аби вшанувати пам’ять великого правнука славного українського гетьмана.

Толстой, А. К.
Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письма / А. К. Толстой ;составитель В.Базанов. – Ленинград : Лениздат, 1983. – Книга. – 512 с.

 

 

 

Толстой, А. К.
Избранное / А. К. Толстой ; А.К.Толстой. – Москва : ГИХЛ, 1949. – Книга. – 479 с. : портр.-

 

 

 

 

Толстой, А. К.
Пьесы / А. К. Толстой ; – Москва : Искусство, 1959. – Книга. – 577 с. – (Биб-ка драматурга)

 

 

 

 

 

Толстой, А. К.
Сочинения в 2-х т. Т.2. Драматические произведения. Статьи / А. К. Толстой ; – Москва : Худож. лит., 1981. – Книга. – 607 с.

 

 

 

 

Толстой, А. К.
Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письма А. К. Толстой ; составитель В.Базанов. – Минск : Маст. літ, 1984. – Книга. – 510 с.