Потужне ревіння мотоциклів злякало зграйку голубів, що мирно клювали крихти на церковному дворі храму Феодора Освяченого. В ту ж мить сім красивих, блискучих, оздоблених різноманітними деталями байків, піднявши куреву з диму й пилу, припаркувались у бруківки.
Засмаглі, мускулисті, всі в шкірі й металі байкери* чемно запитали в робітниці храму:
– Отець Петро вже в храмі?
Байкери приїхали в храм Феодора Освяченого, зазделегіть домовшись з настоятелем храму о. Петром про здійснення на розкопках заупокійної панахиди. Так сталося, що знайомство і подальші теплі стосунки зав’язались ще в 2016 році, коли члени байкерського клубу H.O.G. Kyivchapterukraine-офіційного, представника відомого виробника елітних мотоциклетів Harley-Davidson, вийшли на зв’язок з настоятелем храму о. Петром. Тоді вони висловили бажання звершити заупокійну службу по своїм загиблим колегам.
У свою чергу, враховуючи оригінальність і нестандартність у підходах до будь яких питань, о. Петро запропонував їм здійснити паломництво-реквієм. Було обрано Почаїв, тим паче, що напередодні було звершено велопаломництво до цієї святині. Тому фактично місця ночівок велопаломників стали зупинками і для байкерів.
16-17 липня, субота-неділя, байкери-паломники відвідали Корецький жіночий монастир, Дубенську парафію святого Георгія Побідоносця і кінцевий пункт призначення – Почаївську Лавру зі Свято-Духовським скитом. На чернечому кладовищі Лаври було звершено панахиду, молилися за упокій друзів та колег байкерів.
Голова байкерського клубу Ігор Турцевич, разом з дружиною та сином, прийняли Святе Причастя. З благословення намісника Лаври митрополита Володимира, ченцем ігуменом Гавриілом були освячені байки, а на одному з них, найбільш помітному і яскравому, він навіть проїхався. Вийшло дуже символічно: чернець підкорив демона.
Після молитви та монастирської тиші, байкери знову занурились у свою «стихію», відправившись до Львова на черговий зліт.
*Ба́йкери (англ.biker, від bike ← motorbike ← motorbicycle «мотоцикл») — субкультура аматорів і шанувальників мотоциклів. На відміну від звичайних мотоциклістів, у байкеров мотоцикл є частиною способу життя. Характерним також є об’єднання з однодумцями на основі цього способу життя. (Викіпедія)