4 грудня православні святкують Введення до храму Пресвятої Богородиці

Опубликовано Декабрь 4, 2018 - feodor в Без рубрики

Велике християнське свято Введення, або ж іншими словами — входу в храм Пресвятої  Богородиці належить до дванадцяти неперехідних, тобто нерухомих, свят Православної Церкви і відзначається 4 грудня за новим стилем.

Підставою служить церковний переказ про те, як у трирічному віці батьки урочисто ввели в Єрусалимський храм Марію, майбутню Богоматір. Це свято Введення встановилося ще на зорі християнства. У православ’ї воно отримало широке поширення в дев’ятому столітті.

Батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, молилися про те, щоб Господь послав їм дитину, так як пара булла бездітною. Вони дали обітницю, якщо народиться  дитя, присвятити його на служіння Богові. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обіцянку. Зібравши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращийодяг, зі співом священних пісень, із запаленими  свічками в руках привели Її до Єрусалимського храму. Там зустрів Богоотроковицю первосвященик з безліччю священиків. До храму вели сходи в п’ятнадцять високих ступенів. Немовля Марія, як тільки Її поставили на першу сходинку, швидко подолала інші щаблі й зійшла на верхню. Потім первосвященник Захарія, по навіюванню Святого Духа, ввів Пресвяту Діву у святесвятих, куди з усіх людей тільки один раз на рік входив первосвященик з очисною жертовною кров’ю. Всіприсутні в храмі дивувалися незвичайній події.

Праведні Іоаким і Анна, віддавши Дитятко на волю Отця Небесного, повернулися додому. Марія залишалася на вихованні в храмі аж до повноліття, тобто до п’ятнадцятирічного віку, після чого Вона була видана заміж за літнього вдівця тесляра Йосифа.

Глибокою таємницею покрит еземне життя Богородиці від дитинства до вознесіння на Небо. Сокровенним було і Її життя в Єрусалимському храмі. Але в Церковному переказіз береглися відомості про те, що під час перебування Пречисто їДіви в Єрусалимському  храмі вона виховувалася в товариств іблагочестивих дів, старанно читала Священнее Писання, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.

Тропар

Днесь благоволения Божия предображение и человеков спасения проповедание: в храме Божии ясно Дева является и Христа всем предвозвещает. Той и мы велегласно возопиим: радуйся, смотрения Зиждителева исполнение.

Коменарі відсутні до “4 грудня православні святкують Введення до храму Пресвятої Богородиці”

Залишити коментар